Strona Główna BRATERSTWO WILKÓW
Wszystko o wilkach w jednym miejscu. Forum dla wszystkich ludzi, którzy chcą bratać się z Wilkami, i dla wszystkich Wilków, którym zamknięto ich fora.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WILK ETIOPSKI.
Autor Wiadomość
ANDREAN 
Administrator
Samotny Wilk


Wiek: 60
Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 207
Skąd: Tu jest moje miejsce na zawsze
Wysłany: 2021-09-10, 20:56   WILK ETIOPSKI.

Wilk etiopski (Canis simensis)

Wilk Etiopski(Kaberu) tak samo jak wilk egipski jest mylony z szakalem. Występuje wyłącznie w Etiopii (ale to się można domyślić patrząc na nazwę zwierzęcia) do 3-4, 5 tys. m n.p.m. Jest to średniej wielkości przedstawiciel rodziny psowatych. Ma długie kończyny, sierść w kolorze czerwonym z białymi plamami na szyi i piersiach oraz puszysty ogon z białymi plamami u nasady. Ma wydłużony pysk, który przypomina pysk lisa rudego. Może to dlatego jest mylony z szakalem etiopskim. Żywią się małymi ssakami, przede wszystkim gryzoniami takimi jak: suzu, szczurokret wielkogłowy, a czasem łapią młode niektórych antylop. W razie konieczności zjada padlinę. Ciąża wadery trwa około 60 dni, a w miocie jest najczęściej 2-6 młodych. Szczeniaki ssą mleko matki 6-8 tygodni, a potem są karmione nadtrawionym mięsem, które podają im wszyscy członkowie stada. Tylko wadera ustawiona w hierarchii jako Alfa ma prawo do rozrodu. Wilk ten jest aktywny zarówno w nocy jak i w dzień lub wyłącznie za dnia. Zależy to od obszaru występowania. Żyje samotnie lub w niewielkich watahach złożonych z osobników dorosłych i podrostków. Hierarchia w stadzie wygląda tak: 9- miesięczne osobniki są pomocnikami, którzy opiekują się szczeniętami samicy Alfa. Samce zostają w jednej watasze na całe życie, a dojrzałe samice opuszczają stado w poszukiwaniu partnerów. Grupy wilków wspólnie pilnują swojego terytorium i zaznaczają granice... no... wiecie jak. Jak to psowate. Mylony jest też dlatego, że poluje samotnie, a wilki w grupach. Wilk etiopski to w prawdzie mieszanka kaberu i wilka dlatego jest mylony z szakalami.

Wymiary:
Długość ciała z głową: (bez ogona) ok. 100 cm
Długość ogona: ok. 30 cm
Wysokość: ok. 60 cm
Waga: 13-20 kg.



Wilk etiopski.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
NAKARM MNIE ZANIM ODEJDZIESZ. Flag Counter
CURRENT MOON
 PitaPata Dog tickers
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10